Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
A Grade: Wyllie Cup 18 7 Mar 20 Mandurah
4/188 J Solly 51 M Jenkinson 40* P Okey 39*  S Websdale 2/12
def Shoalwater Bay
187 M Rose 43 S Websdale 31 C D'Alessandro 31  IM Lattimore 2/15 K Low 2/21 S In 2/37
Meadow Springs Reserve (Oval 1 - Turf) 
B Grade: McIntosh Cup 18 7 Mar 20 Shoalwater Bay
152 S Hetel 51  J Rumble 3/25 R Duniam 2/22 J Searle 2/33
def Mandurah
106  TD Strange 6/30
Stan Twight Reserve (Stan Twight Reserve - Oval #1) 
D Grade Ritchie Cup 18 7 Mar 20 Singleton Irwinians
5/222(cc) TJ Williams 76* BJ Braam 43* DA McFetrish 36 GN Edwards 28  P Corby 2/22 CM White 2/30
def Shoalwater Bay
91 CM White 34*  ID Jack 3/17 BJ Braam 3/27 B Edwards 2/4
Laurie Stanford Reserve (LS North) 
Peel Premier League T20 3 18 Feb 20 Pinjarra
1/89 A Roberts 38* J Lee 33*  
def Shoalwater Bay
8/88(cc) B Burt 29  J Hodgetts 3/13
Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf) 
Beyond Bank Ladies T20 14 8 Mar 20 Shoalwater Bay Gold
2/83(cc)  
def by Halls Head
4/141(cc) B Burns 35 K Grant 29*  
Rhonda Scarrott Reserve (West Oval - Rhonda Scarrott) 
Beyond Bank Ladies T20 14 8 Mar 20 Hillman Green
2/127 B Walsh 28*  
def Shoalwater Bay Maroon
10/72  B Walsh 2/2 B Newman 2/5
Rhonda Scarrott Reserve (East Oval - Tangadee) 
Under 17 10 15 Mar 20 Shoalwater Bay
102  CK Wasley 2/0 MK Boyd 2/2 SM Costley 2/11
def by South Mandurah Junior
146 CK Wasley 36 KT Levitt 28  R Crews 2/1 R Carroll 2/10 J Richards 2/10 H Chitty 2/25
Careeba Oval (Careeba Reserve) 
Under 17's Community Cup 5 6 Dec 19 Shoalwater Bay
8/124(cc) S Yadav 27  F Downing-Fiddik 2/8 A Esterhuysen 2/10 SH Chaudhary 2/14
def Mandurah Junior
115 K Patel 35  N Grant 3/6 R Crews 2/12
Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf) 
E Grade 18 7 Mar 20 White Knights Baldivis
8/196(cc) S Hildebrandt 65* CM Ramsay 30  A Morley 3/32 TW Morley 2/19 RR Doyle 2/43
def Shoalwater Bay
4/125(cc) J Hodge 75* R Spinks 29  
Baldivis High School (Baldivis Secondary College) 
Under 11 13 14 Mar 20 Mandurah Junior
14/139(cc)  
v Shoalwater Bay
10/129(cc)  J Lee 3/3 CM Owens 3/4
Meadow Springs Primary School () 
Under 12 14 14 Mar 20 BYE
Shoalwater Bay
 
Under 14 SF 21 Mar 20 Shoalwater Bay
v Hillman Junior Cricket Club
Stan Twight Reserve (Stan Twight Reserve - Oval #1) 
C Grade: Jeffrey Cup PF 21 Mar 20 Secret Harbour Dockers Cricket Club
v Shoalwater Bay
Rhonda Scarrott Reserve (West Oval - Rhonda Scarrott) 
F Grade GF 28 Mar 20 Shoalwater Bay
v TBD
Falcon Reserve