Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
A Grade: Wyllie Cup 11 16 Jan 21 Shoalwater Bay
56  J Buck 3/12 B Holmes 3/14 C Tregenza 2/28
def by South Mandurah
1/59 B Holmes 27 R Tregenza 26*  
Stan Twight Reserve (Stan Twight Reserve - Oval #1) 
Peel Premier League T20 1 24 Nov 20 Shoalwater Bay
3/159(cc) S Websdale 41 M Rose 40  
def by Hillman Cricket Club
6/165 K Walsh 69 C Alenchery 48  J O'Brien 2/31 SR Kennedy 2/38
Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf) 
Peel Premier League T20 1 12 Jan 21 Pinjarra
85  JA Cassidy 3/25 L Bennett 2/17
def by Shoalwater Bay
7/145(cc) L Richards 30* L Bennett 29  CB Jones 2/16 J Hodgetts 2/26
Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf) 
B Grade: McIntosh Cup 10 16 Jan 21 BYE
Shoalwater Bay
 
Beyond Bank Ladies T20 8 13 Dec 20 Shoalwater Bay Maroon
5/133  
def by South Mandurah
10/136 G Truscott 41*  TJ Flowers 2/6 R Carroll 2/6 M Jane Doe 2/9
Careeba Oval (Careeba Reserve) 
Beyond Bank Ladies T20 8 13 Dec 20 Shoalwater Bay White
def Pinjarra
Paul Garnett Oval (Paul Garnett Reserve) 
Beyond Bank Ladies T20 8 13 Dec 20 Mandurah
4/144(cc) A Challen 33*  
def Shoalwater Bay Gold
7/108(cc)  P Weggers 2/8
Meadow Springs Reserve (Oval 2 - Synthetic) 
C Grade: Jeffrey Cup 10 16 Jan 21 Singleton Irwinians
10/182 TC Coppen 52 GA Braam 37  RP Cattermole 3/14
def by Shoalwater Bay
7/186(cc) RP Cattermole 43 BK Smith 29  CC Allen 2/22 MA Burt 2/39
Laurie Stanford Reserve (LS South) 
D Grade Ritchie Cup 10 16 Jan 21 Shoalwater Bay
90  NJ Carmody 3/15 SC Page 3/33 L Pope 2/11
def by Singleton Irwinians
8/158(cc) ID Jack 57 SC Page 33*  R Kramer 3/43 L Gorbould 2/31 B Ward 2/32
Careeba Oval (Careeba Reserve) 
E Grade 10 16 Jan 21 Shoalwater Bay
9/191(cc) DA Harris 39 B Howes 34 DP Smith 31  SD Moore 3/28
def Warnbro Swans Cricket Club
8/143(cc) K Sweetman 33  R Cribbs 3/21 L Kasehagen 2/32
Koorana Reserve 
F Grade 10 16 Jan 21 Shoalwater Bay
81  TJ King 4/3 MJ Carpenter 3/9 JJ Titmus 2/3
def by Singleton Irwinians
3/186(cc) MJ Carpenter 63 JJ Titmus 50*  
Paul Garnett Oval (Paul Garnett Reserve) 
Under 10 North 8 11 Dec 20 Shoalwater Bay
6/97(cc)  A Slater 2/8 A Donders 2/14
def Warnbro Swans Cricket Club
8/77(cc)  J Duminy 3/11
Careeba Oval (Careeba Reserve) 
Under 11 8 12 Dec 20 White Knights Baldivis Blue
6/191 D Aurisch 33*  W Bushby-Sanders 3/16
def Shoalwater Bay
13/107(cc)  O Cargill 5/4 C Pilling 2/5 J Fleming 2/12 a aurisch 2/23
Tuart Rise Primary School 
Under 12 8 12 Dec 20 BYE
Shoalwater Bay
 
Under 15 4 15 Nov 20 Halls Head
6/192(cc) E Hambley 32*  L Barrett 2/13
def Shoalwater Bay
107 A Starkey 35*  C Baker 2/11
Peelwood Reserve (Oval 2 - Synthetic) 
Under 17 4 15 Nov 20 Pinjarra Junior
5/138(cc) K Gittos 40* RJ Arrowsmith 27*  R Carroll 2/25
def by Shoalwater Bay
6/201(cc) S Gallon 51* S Yadav 30* R Carroll 25  
Murray River Oval 
Under 17's Community Cup GF 13 Dec 20 Shoalwater Bay
8/125(cc)  K Barton 3/14 T Caine 2/14
def by Secret Harbour Dockers Cricket Club
0/130 C Styles 51* T Caine 25*  
Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf) 
Under 15's Community Cup GF 13 Dec 20 Halls Head
6/80(cc)  L Barrett 2/11
def Shoalwater Bay
75  
Peelwood Reserve (Oval 1 - Turf)